Ванна що стоїть окремо - це доступна розкіш, якій неможливо натішитися.
Розташувати її можна чи біля вікна чи посеред кімнати, аби площа дозволяла. Якщо ви вже зважилися або тільки придивляєтеся і ще роздумуєте про таке чудове придбання, Aquacity з радістю надасть вам кілька порад.
1. Особливості матеріалів
Армований акрил - найпоширеніший із матеріалів. Крім гнучкості у створенні форм, акрил зарекомендував себе гарною теплоємністю та поглинанням шуму води. Акрил вимагає дбайливого ставлення до чаші, щоб уникнути сколів і подряпин, але нічого вкрай складного чи страшного такі особливості догляду в собі не несуть. Окремі ванни з армованого акрилу відносяться до середньої цінової категорії.
Чавун - це класика, яка поступово йде з ринку, оскільки є більш сучасні технології та матеріали. Емаль, якою його покривають, вимагає використання особливих, але доступних засобів для чищення.
Сталь значно дешевше як матеріал для ванни, та простий у догляді. Однак за якостями він значно поступається іншим: тепло така чаша тримає погано, і вода голосно гримить об поверхню.
Композитний камінь - найдорожчий, але й найрізноманітніший на вигляд матеріал. Злита в гарну форму і відполірована до глянцю кам'яна крихта дуже приємна на дотик і тримає тепло. Камінь вимагає ще більшої дбайливості, ніж акрил, але виглядає незрівнянно.
2. Виберіть розташування
Подумайте над тим, що ви ще хотіли б встановити у ванній кімнаті. Якщо вам необхідний душ, слід врахувати, що для окремої ванної підійде тільки ручна лійка на гнучкому шлангу. Для того щоб поніжитися під струменями стаціонарного душу стоячи, вам знадобиться встановлення душової кабіни. Ідеальним місцем для неї може стати кут.
Подумайте також про світло та зручність входу та виходу з ванни, доступності вішалок для рушників та полички для косметичних засобів. Можливо, невелику полицю варто поставити просто поряд із самою ванною.
Однак, якщо ви віддаєте перевагу мінімалізму в інтер'єрі в дусі сучасних трендів, поряд з ванною не повинно бути нічого крім підлогового змішувача. Залежно від ваших побажань, вам варто звернути увагу на розміри і форму чаші окремостоячої ванни.
3. Продумайте комунікації
Однією з особливостей установки окремостоячої ванни є необхідність підняття підлоги на 10-25 см, що дозволить приховати комунікації, що підходять до ванної. Іноді дизайнери інтер'єрів розраховують підйом підлоги у всій ванній кімнаті, а іноді планують невеликий подіум безпосередньо під ванною, що також виглядає дуже ефектно.
Нестандартним варіантом для ванної кімнати у стилі лофт може бути відмова від приховування комунікацій. У такому разі всі труби варто замінити на металеві - бронзові, мідні або латунні, що в комбінації зі скромністю лофта виглядатиме дуже доречно.
Від вашого рішення залежатиме не тільки вибір дизайну ванної кімнати, але і всіх аксесуарів до неї.
4. Визначтеся з функціоналом
Як і інша сучасна сантехніка, окремі ванні нерідко мають додаткові функції. У випадку з ванною це можуть бути гідромасаж або джакузі, а також підсвічування. Якщо навіть у самій моделі додаткові функції не передбачені, у самій чаші можуть бути вже підготовлені місця для, наприклад, форсунків гідромасажу, або розміщення підголовника з поручнями.
5. Підбираємо аксесуари
Деякі з аксесуарів, такі як вилив та змішувач, вимагатимуть від вас особливої уваги. Вони повинні відповідати дизайну самої кімнати та ванни зокрема, крім того, бути зручними та підходити до вашої системи комунікацій.
Також важливо визначитись із додатковими аксесуарами. У цьому вам можуть допомогти і самі виробники, які часто виробляють різні аксесуари до своїх лінійок продукції. Так що, вибираючи ніжки, підголівник, поручні та інше ви одразу можете орієнтуватися на виробника.
Окремо стояча ванна - це дуже зручне і стильне придбання, до якого потрібно поставитися з усією серйозністю, заздалегідь продумавши деталі її установки.