Різні види змішувачів і як вони працюють
Найбільш комфортним та прогресивним видом змішувачів є термостатичні. Автоматика термостатичного змішувача самостійно підтримуватиме необхідну температуру і натиск, що ідеально підійде, наприклад, для купання маленьких дітей. Однак варто врахувати, що саме термостатичні змішувачі відносяться до верхньої цінової категорії. Їх мінімалістичний дизайн чудово підійде для сучасної ванної.
При виборі змішувача також зверніть увагу на суміщення із душем. Не всі моделі мають відведення під душовий шланг, а деякі йдуть у комплекті одразу з ним, та зі змішувачем для раковини.
Значно дешевші і популярніші одноважільні (джойстик) змішувачі, в яких налаштовувати температуру води доведеться вручну, але дуже зручно - рухом одного важеля. Вгору – увімкнути, вниз – вимкнути, поворот – зміна температури. Дизайн таких змішувачів є різноманітним, їх можна назвати універсальним рішенням. Зауважимо, що з огляду на особливості конструкції власникам одноважільного змішувача потрібно уважно стежити за зносом напрямного важеля, який схильний до посиленого зносу. І кудись без классики. Буксові (двовентильні) змішувачі дуже надійні і добре вписуються в лофт та ретро інтер'єри. Відрегулювати натиск та температуру в таких змішувачах можна поворотами вентилів гарячої та холодної води, сильніше відкрутиш – більше натиск. Просто та перевірено часом.
Способи встановлення змішувачів для ванної
Добре, про те, як змішувати воду, все ясно. Але змішувач потрібно ще й встановити? А як це виглядатиме? Настінні змішувачі монтувати найпростіше: вони кріпляться до виведених зі стіни труб. Подібних моделей дуже багато, вони максимально наближені до класичних інтер'єрів та функціональні.
Інша справа, якщо змішувач врізний або вбудований. Встановити такі змішувачі дещо складніше, але як стильно вони виглядають. Врізні змішувачі монтують просто на борт ванної, а вбудовані - в спеціально зроблений в стіні отвір, який приховає всі комунікації. Перші дуже зручні, другі компактні. До того ж, деякі моделі ванн вже мають отвори для установки врізних змішувачів, так що при виборі також варто звернути увагу на придбану ванну чашу.
Дуже оригінально виглядають змішувачі для підлоги. Підійдуть вони тільки для просторих ванних кімнат, але своїм виконанням виділять ваш інтер'єр серед інших. Для їх встановлення комунікації підводяться до підлоги, звідки по ажурній стійці-трубі вода підніматиметься вгору до ванної чаші, над якою змішувач підлоги нависає, як лійка.
Переваги матеріалів
Крім практичної сторони, матеріал також важливий з естетичного погляду. Наприклад, порівняно бюджетні змішувачі з нержавіючої сталі можуть бути покриті напиленням під бронзу або латунь, змішувачі з яких значно дорожчі, але дешевші ніж керамічними. Керамічні змішувачі виглядають дуже сучасно і мінімалістично, але крихкі, і вимагають постійного догляду. Латунь дуже надійна, найчастіше змішувачі з неї виконані у ретро-стилі. Але такий колір підійде не до кожного інтер'єру. Бронза, як і латунь, виглядає дорого, хоча змішувачі з неї набагато дешевше. Однак, вона вимагає більшого догляду та може окислюватися.
Візьміть на замітку наші поради, придивіться ще раз до свого інтер'єру та ванної чаші, подумайте над бажаним функціоналом та неодмінно звертайтеся до нас за консультацією.