Керамограніт - це матеріал, що поєднує в собі шляхетність каменю та зручність керамічної плитки. Він зносостійкий, показний та надійний. Ми розглянемо плюси та мінуси цього сучасного матеріалу, розповімо про те, як його виготовляють, на що варто звернути увагу при виборі плитки з керамограніту та дамо декілька порад щодо догляду за нею.
Що таке керамограніт?
Серед усіх доступних матеріалів керамограніт можна вважати найбільш прогресивним, адже технологія з його виробництва набула широкого поширення менше ніж 50 років тому.
Італійські майстри придумали, як змішуючи глиняний порошок із піском та різними породами при високому тиску створити матеріал, ідентичний за своїми властивостями граніту. Після пресування під величезним тиском керамограніт обпалюють при температурі вище 12000°C. Таким чином, керамограніт – це композитний матеріал, який виходить при змішуванні різних компонентів під тиском із наступним нагріванням. Схожий процес відбувається при формуванні каменю в природі.
Якщо сам по собі керамограніт за фактурою нагадує сірий камінь, під час випалу плитка може отримати забарвлення. Для цього в матеріал попередньо доповнюють спеціальні речовини - оксиди. Вартість пофарбованої плитки значно вища, ніж у керамограніту природного "кам'яного" забарвлення. Щоб дещо здешевити продукт, оксиди часто додають лише у верхній шар плитки. При обробці таку частково забарвлену плитку неможливо відрізнити від пофарбованої повністю, проте різниця в ціні буде значною.
Переваги та недоліки матеріалу
Порівняно з керамічною плиткою, керамограніт видасться вам відносно дорогим. Але варто пам'ятати, що дешевшою за кераміку може бути тільки плитка з силікону або пластику, яка підійшла б хіба що для офісу. Керамограніт порівняно бюджетніший за преміумні покриття з різних порід каменю, але анітрохи не поступається йому за якістю. Саме тому його часто використовують для облицювання у великих за площею громадських місцях — від ресторанів і басейнів до вокзалів і аеропортів.
Серед переваг керамограніту можна назвати:
-
Зносостійкість. Саме за його стійкість до тиску і стирання керамограніт часто використовують для покриття підлоги в місцях великих скупчень людей. При належному догляді він добре зберігає статечний вигляд. Сколів, тріщин та потертостей можна не боятися!
-
Низьке водопоглинання. Ця особливість робить керамограніт гігієнічним та надійним.
-
Термостійкість та терпимість до ультрафіолету. Керамограніт ніколи не втратить колір від прямого потрапляння сонячних променів. Крім сонця йому не страшні мороз та вітер. Навіть при різкому перепаді температур він не постраждає, на відміну від тендітної кераміки.
Але з останньої особливості також виникає і один із кількох мінусів керамограніту:
Керамограніт досить холодний. У цьому він ідентичний каменю. Керамогранітна плитка практично не прогрівається і завжди буде трохи прохолодною.
Ціна та особливості монтажу. Керамограніт дорожчий за звичну керамічну плитку і складніше обробляється завдяки своїй міцності.
Особливості догляду та монтажу. Керамограніт не вимагає особливого догляду, чим і близький до керамічної плитки. Все, що від вас вимагається, це час від часу протирати його від пилу чи розводів.
При монтажі варто врахувати, що керамограніт є досить важким, через що його рідко використовують для оформлення стін. Крім того, він вимагає вкрай рівної поверхні під час укладання і складно піддається обрізанню під потрібну форму.