Перш ніж обрати гідромасажну ванну, варто розібратися, як вона працює. Нехай внутрішній пристрій ванни з гідромасажем здається технічно складним, пояснити принцип її роботи досить просто: електричні насоси, приховані між стінками чаші та зовнішньою перегородкою, качають воду через так звані “форсунки” – отвори різної форми. Залежно від форми форсунків, виходитить різний потік води для гідромасажу або потік бульбашок - для аеромасажу.
Ванну з гідромасажем варто придбати для того, щоб насолодитися всіма її перевагами:
- тонізуючим ефектом, що надають потоки води на м'язи;
- гідромасаж може допомогти не тільки розслабитися після робочого дня, але й відновитись після травми або полегшити симптоми хвороб;
- гідромасаж покращує кровообіг та знімає набряки;
- окремо гідромасаж корисний дітям для розвитку опорно-рухової системи.
З недоліків можна назвати хіба ціну, яка повністю відповідає якості, а також неможливість прийняти ванну з піною.
Яку форму та розмір вибрати?
У виборі розмірів потрібно відштовхуватись не тільки від планування вашої квартири, але й з комфортом всіх членів родини. Для цього потрібно звіритися зі зростом найвищого з домочадців: довжина чаші повинна бути трохи меншою за його зріст. Чаші гідромасажних ванн бувають різних форм та розмірів, а тому обрати потрібну саме вам, буде не складно.
Ми пропонуємо вам розглянути основні з них:
-
Прямокутна чаша – це класичний варіант. Підійде для невеликого приміщення та купання однієї людини. Один з бюджетних варіантів, який, до того ж, дуже зручний в установці.
-
Кутова чаша. Монтаж такої ванної трохи складніший, ніж прямокутної, але й виглядає вона значно ефектніше. В основному, гідромасажні ванни з кутовою чашею відносяться до середнього цінового сегмента.
-
Кругла чаша – це найсучасніший варіант. Вона гарна, але потребує багато простору для встановлення.
Чаші нестандартної форми бувають різноманітні, і мають великий функціонал. У них більше форсунків різної форми та призначення.
З якого матеріалу виготовляють гідромасажні ванни?
Основних матеріалів для виготовлення ванн із джакузі три:
Акрил є найпоширенішим варіантом із відмінним співвідношенням ціни та якості. Навіть з огляду на особливості догляду, серед акрилових чаш буде великий вибір розмірів, форм та функціоналу, вони добре тримають тепло, легкі та довговічні.
Чавун - матеріал для ванн з гідромасажем. Чавун дуже довговічний і надійний, проте він важкий і довго нагрівається, а встановлення техніки в таку чашу - справа непроста, через що піднімається і ціна.
Сталь – найбюджетніший варіант. Але вибір форм чаші зі сталі буде не такий великий, така ванна швидко остигає, а вода сильно шумить, ударяючись об поверхню. Та це хороший варіант для верхніх поверхів приватного будинку, оскільки сталеві чаші дуже легкі.
Додаткові функції
Окрім стандартного гідро- та аеромасажу, ванни також бувають обладнані додатковими функціями. Наявність цих функцій безпосередньо впливає як на вартість ванної, так і на комфорт під час її використання та зручність у догляді. Ось основні з можливих функцій.
-
Можливість кріплення підголівників та поручнів.
-
Наявність стінок, які не тільки додатково захищають вас візуально від решти кімнати, але і запобігають розбризкуванню води.
-
Світлодіодне підсвічування для хромотерапії (релаксація та зняття стресу за допомогою різних кольорів).
-
Різні системи очищення ванної: дезінфекція та автоочищення чаші та труб, іонізація води.
-
Системи підігріву води та повітря.
-
Захист від протікання і так званого "сухого старту", під час якого насос працює без води, що призводить до зносу ванної.
- Сучасне обладнання з програмним забезпеченням, за допомогою якого ванна налаштовується на різні режими масажу, можливість голосового чи дистанційного керування, регулювання через смартфон.
Зверніть увагу на зазначені характеристики, ще раз придивіться до свого інтер'єру та сміливо обирайте! А наші консультанти завжди допоможуть вам остаточно визначитися і уточнити всі деталі, що вас цікавлять, щодо окремих моделей.