Чи можна фарбу наносити на керамічну плитку?
Звичайно ж "так"! Щоправда, з вибором фарби потрібно бути уважнішим, щоб вона добре взялася на поверхню. Ідеально для дизайнерського розпису по плитці підійшов би акрил. Але, залежно від конкретної кімнати, йому може знадобитися додатковий захист від вологи або спеціальний підбір миючих засобів, адже ваша плитка все ще потребуватиме догляду.
До того ж, у деяких випадках бажано буде нанести фарбу в кілька шарів, щоб різниця у відтінку між поверхнею плитки та швом, який значно краще вбирає пігмент, була не така помітна.
Чи можна облицьовувати стіни підлоговою плиткою або підлогу настінною?
Хоча деяка плитка для підлоги і буде трохи важка для укладання на стіни, в більшості випадків облицювати стіну підлоговою плиткою можна. Часто можна побачити рішення з частковим облицюванням, коли плитка укладена тільки на нижню частину стіни, тоді як верхня пофарбована з фактурою або залишена цегляною. У таких випадках нерідко використовують саме плитку для підлоги, яка добре виглядає в лофт-інтер'єрі завдяки нейтральному дизайну.
З іншого боку, укладання настінної плитки на підлогу ми вам не рекомендуємо! Настінна плитка часто просто не розрахована на вагу людини або будь-яке інше навантаження. Так що навіть якщо ви розглядаєте для такого варіанту настінний фарфор, вам слід тричі подумати, перш ніж приймати остаточне рішення.
Яка поверхня та покриття бувають у керамічної плитки?
Виділяють п'ять основних видів плитки залежно від її поверхні:
⦁ Глянцева глазурована плитка - блищить на світлі і ковзає після попадання на поверхню вологи.
⦁ Матова плитка — не покривається глазур'ю і не проходить додаткове шліфування після випалу. На дотик така плитка шорстка, складніше дряпається і менше ковзає.
⦁ Рельєфна (плитка — часто імітує натуральний камінь або дерево, має об'ємний орнамент. На дотик така шорстка плитка, використовується для декоративного облицювання стін або, наприклад, каміна.
⦁ «Воскова» плитка має особливе хімічне покриття. Воно наноситься на плитку ще до відправки на випалення, де під впливом температури плавиться і створює на поверхні блискуче покриття. На дотик така плитка не слизька, оскільки покриття повторює пористість та шорсткість поверхні.
⦁ Глазурована плитка - найяскравіша і блискуча. Красу цій плитці надає її верхній шар, який наноситься ще до випалу, після чого твердне і надійно застигає на плитці. Така плитка відносно легко дряпається, тому використовують її в основному для декору.
⦁ Полірована плитка - зі згладженим від шорсткості верхнім шаром, але без слизького покриття. Іноді додаткове зчеплення забезпечує пористість, яка проступає на поверхні плитки.
Що таке ректифікована плитка?
Ректифікована плитка проходить додаткову процедуру обрізки та шліфування країв. Після такої обробки, ідеально однакові за формою та розміром плитки використовують для безшовного облицювання. Звичайно ж, укладання такої плитки вимагає особливої майстерності, тому що відхилення всього в один градус відразу ж позначиться на всій поверхні, так само як і нерівномірне нанесення клею, через яке одна плитка буде більше "утоплена", ніж інші.
Хіба фарфор і кераміка — не одне й те саме?
Ні, якщо говорити про плитку. Керамічна та порцелянова плитка відрізняються технологією виробництва. Порцеляна - це суміш червоної та білої глини, в яку до того ж додають зміцнюючий мінерал - шпат. Керамічна плитка в основному виготовляється з випалом на нижчих температурах з глини одного сорту.
Через відмінності в технології виробництва, фарфор і кераміка мають абсолютно різні властивості. Порцеляна міцніша і підходить навіть для укладання підлоги. Крім підвищеної міцності, фарфор має менше водопоглинання, через що менше боїться перепаду температур та приміщень із підвищеною вологістю.
З іншого боку, кераміка значно більше представлена на ринку та має величезний асортимент дизайнів, розмальовок та фактури, що дозволяє творчо експериментувати у плануванні інтер'єру.